Klima Montajı

 

Klima montajı kesinlikle tecrübe gerektirmektedir. Gerekli alet edevatlarınızın hazır olması ve gerekli önlemlerin alınması gerekmektedir. Yapılacak en küçük hata çok büyük problemlerin çıkmasına sebep olabilir.

Klima Montajı Nasıl Yapılır.

Çoğu insan split sistem kliması kurmak için profesyonel olarak işe alınır . Ancak, sıhhi tesisat ve elektrik işleri ile ilgili deneyiminiz varsa, üniteyi kendi başınıza kurabilirsiniz. Her bir klima, üreticisine özgüdür, ancak bu makalede split sistem klimasının kurulması için genel talimatlar açıklanmaktadır.

İç Ünite Montajı.

 

İç mekan klima ünitesini monte etmek için iç duvarınızda engelsiz bir yer seçin.

  Doğrudan güneş ışığından ve ısı kaynaklarından kaçının.

  Gazın sızabileceği veya yağ buharının veya sülfürün bulunduğu yerlerden kaçının.

  İç ünite, üst ve yan taraflarını çevreleyen en az 15 cm açık alan gerektirir .. Ünite ayrıca yerden en az 2 metre 13 cm yukarıya monte edilmelidir.

  Üniteyi televizyon, radyo, ev güvenlik sistemleri, dahili telefonlar veya telefonlarda kullanılan anten, güç veya bağlantı hatlarından en az 1 metre uzağa takın. Bu kaynaklardan gelen elektriksel gürültü, klimanız için işletimsel sorunlara neden olabilir.

  Duvar, ünitenin ağırlığını tutacak kadar sağlam olmalıdır. Ek destek sağlamak için bir ahşap veya metal çerçeve oluşturmanız gerekebilir.

Dış Ünite Montajı.


Soğutucu akışkandan havayı ve nemi boşaltın.

Dış ünite konsollarını duvara monte edin. Klima cihazını konsolların üzerine sabitleyin ve bakır boruları klima cihazına takın uygun anahtar ile sıkı bir şekilde sabitleyin. Elektrik ve sinyal kablolarını takın. Sıralamayı kontrol edin. Klimayı çalıştırmadan önce aşağıdaki yönergeler ile mutlaka vakum yapın.

  Kapakları 2 yollu ve 3 yollu vanalardan ve servis portundan çıkarın.

  Bir vakum pompası hortumunu servis portuna bağlayın.

  Vakumu 10 mm Hg'lik bir mutlak vakuma ulaşıncaya kadar açın.

  Düşük basınç düğmesini kapatın ve ardından vakumu kapatın.

  Tüm valfleri ve bağlantıları sızdırmazlığa karşı test edin.

  Vakum bağlantısını kesin. Servis portunu ve kapaklarını değiştirin.

  Klima montajı hakkında deneyimiz yoksa mutlaka teknik destek almak için servis çağırın.

  Klima Tamiri

  Klima Tamiri

  Arıza yapan klimalar için servis ekiplerimiz garantili bir şekilde hizmet vererek değişimi yapılan yedek parçalara kendi bünyesinde 1 yıl olmak şartı ile işlerini sonlandırmaktadırlar. İşini bilmeyen kişiler sadece zarar verir.

  Klima Onarımı

  Klima Onarımı

  Onarım gerektiren klima cihazları bazen yerinde bazen de teknik ofislere alınarak işlem gerçekleştirilir. Servis Merkezi firması her iki onarımıda gerçekleştirmektedir. Bizden fiyat almadan işlem yaptırmayınız.

  Klima Bakım Onarım

  Periyodik Bakım

  Her ne kadar da firmamız tarafından önerilmese de periyodik klima bakımlarını yapmaktayız. Firmamız daha kapsamlı olduğu için genel bakım önermektedir. Genel bakım cihazları ilk haline geri döndürür.